16.04. 16:00 SO  Sokol Brodek u PV  Sokol Bohuňovice  12:0 (6:0)
22.04. 10:45 SO Sokol Bohuňovice SK Protivanov  6:2 (4:0)
29.04. 16:00 SO FK Brodek u Přerova Sokol Bohuňovice  9:1 (3:1)
14.05. 16:30 NE Sokol Tovačov Sokol Bohuňovice  9:0 (4:0)
21.05. 17:00 NE Sokol Dub n.Moravou Sokol Bohuňovice  9:0 (5:0)
27.05 10:45 SO Sokol Bohuňovice SK Loštice
04.06. 13:00 NE FK Kozlovice Sokol Bohuňovice
10.06. 10:45 SO Sokol Bohuňovice FC Želatovice

Sokol Bohuňovice – FK Kozlovice 1:3 (1:3)
39. Poláček Jakub – 7. Šejda Radek, 20. Strnad Filip, 29. Šejda Radek

ČK: Strnad

Utkání dvou odlišných poločasů. Do utkání jsme nevstoupili nejlépe, soupeř byl agresivnější, využíval fyzické převahy některých svých starších hráčů. Do našeho vápna se tlačil ve větším počtu a po 7 minutách první šanci využil. Po umístěné střele ve 20. minutě vedli hosté již 2:0 a důraz v našem vápně se jim vyplatil i o 9 minut později. My se do gólových šancí v první půli nedostali, naštěstí utěšená trefa ze střední vzdálenosti Kuby Poláčka nám dala do druhé půle ještě naději. První poločas však patřil soupeři.

Utkání se hrálo velmi důrazně v osobních soubojích, ze strany soupeře často za hranou a po druhé kose zezadu šel soupeř krátce po zahájení druhé půle do deseti, když sudí správně tasil červenou. Poté jsme převzali iniciativu a snažili se o zvrat utkání. Stále unavenější soupeř se soustředil stále víc na udržení stavu, dopředu se již příliš netlačil. Náš tlak přinesl bohužel jen 2 gólové situace, když ta první skončila na tyči, druhou pak vychytal branař. Po bezbrankovém poločase jsme si body tedy nepřipsali.

Stínem utkání bylo zranění našeho hráče Majkla Arnolda, který po tvrdém, ale čistém souboji přes míč s fyzicky mnohem vyspělejším protihráčem skončil bohužel s poškozenými kolenními vazy na nosítkách a musel být odvezen do nemocnice na vyšetření. To potvrdilo nepříjemné zranění vazů a Michal tak má na delší dobu od fotbalu klid. Přejeme brzké a snad bez dalších následků uzdravení.

Sokol Bohuňovice – FK Brodek u Přerova 3:2 (3:0)
16. Poláček Jakub, 17. Beneš Ondřej, 23. Techet Tomáš – 51. Bundil Petr, 80. Baďura Jakub (pen.)

Důležitá výhra i přes infarktovou koncovku naše dorostence určitě povzbudí do dalších bojů. V první půli narozdíl od předchozích zápasů byla efektivita našich akcí ve vápně téměř stoprocentní, padalo nám to tam. Ale zaslouženě, po vydařených kombinačních akcích. Soupeř nebyl rozhodně horším týmem, ale jeho útočné akce dokázala zastavit výborná obranná formace bohuňovických a když bylo nejhůř, úřadoval v bráně skvěle Štěpa. Pro hosty byl výsledek poločasu asi hořkým zklamáním. Pro diváky a fandy nejen domácích pěkná podívaná na kvalitní fotbal.

V druhé půli hosté zatlačili a šlo o to nedostat rychle první branku. Vydrželi jsme jen do 51. minuty a pak začalo peklo. Tlak sílil, bohužel velmi nepřesný rozhodčí, který často nepochopitelnými výroky „škodil“ oběma stranám, hru zbytečně přiostřil. Po neodpískané ruce hostí v našem vápně a následném faulu nabídnutou penaltu hosté proměnili a od té doby už unavení kluci spíše odkopávali balony co nejdál. Pokusy o kombinaci totiž končily důrazným presinkem hostí. Do žádné větší šance jsme se ve druhé půli nedostali, soupeř měl navrch, obrovská bojovnost celého týmu však slavila úspěch, poslední 2-3 minuty jsme dokázali nakonec i zkušeně uhrát na lajně na soupeřově půli.

První 3 body a výborný a bojovný výkon bohuňovického dorostu, výborně gólman a celá obrana, aktivní a kreativní záloha, efektivní útok. Především však bojovnost, dnes si asi  všichni pěkně hrábli na fyzické dno.

SK Protivanov – Sokol Bohuňovice 4:1 (2:0)
29. Vaněk Ladislav, 41. Liška Jiří, 59. Menšík Viktor, 85. Vaněk Ladislav (pen.) – 88. Beneš Ondřej

Ani velmi dobrý výkon celého týmu nestačil na body z Protivanova, kde nás čekal velmi kvalitní a urostlý soupeř. Škoda neproměněných příležitostí v prvním poločase, ve druhé půli jsme si již gólové šance až na jednu, kterou zužitkoval po přesné přihrávce Ondra Beneš, nevytvořili. Celkově měl zápas dobrou úroveň.

Sokol Bohuňovice – Sokol Brodek u PV 2:7 (1:4)
44. Wencl Jakub (pen.), 56. Beneš Ondřej – 5. Typner Jan, 11. Typner Jan, 27. Typner Jan, 39. Typner Jan, 73. Soldán Radek, 80. Typner Jan, 88. Soldán Radek

První zápas v krajské soutěži dorostu přinesl rychlé 2 góly v naší síti v úvodu a celkově pak poznání, že letos to bude opět o něco rychlejší, silově i technicky náročnější fotbal. Soupeř po většinu zápasu určoval hru, disponoval vysokými, fyzicky zdatnými hráči v útoku i na místě stopera, který si většinou bez problémů poradil s našimi nákopy do vápna. Kombinační hru bylo tentokrát těžké uplatnit i proto, že kluci se teprve potřebují v novém složení sehrát a spousta hráčů rovněž chyběla. Početně slabá lavička znamenala brzký konec se silami s běhavým soupeřem.

Před poločasem s jistotou proměnil Kuba Wencl penaltu nařízenou za sražení ve vápně a korigoval hozivě narůstající skore na 1:4. Škoda neproměněné tutovky takřka na brankové čáře a břevna které našemu prvnímu sezonnímu gólu předcházely. Po přestávce kluci dlouho drželi stávající stav a v 56.minutě Ondra Beneš po akci obstřelil hostujícího branaře a hosté viditelně znervozněli. Bohužel další chyby v rozehrávce a ve hře, kde je na vše méně času než byli kluci zvyklí znamenaly odskok ve skore a konec nadějí.

V neděli 28.8. bude možnost snad už v plné sestavě bojovat o body v Protivanově, odjezd autobusu je plánován na 8:45.